SZKOŁA PODSTAWOWA im. gen. Franciszka Dzierzykraja Morawskiego w PUDLISZKACH FRIEDRICH - TSCHANTER - OBERSCHULEEILENBURG 
  Login or Zarejestruj się
•  Home  •  Dokumenty Szkoły  •  Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  • KONTAKT  • Przetargi  • Ochrona Danych Osobowych  •
 Godło Polski 
 Szkoła Partnerska 
FRIEDRICH - TSCHANTER - OBERSCHULE EILENBURG
Historia współpracy.
 Innowacje 
2015/2016
- Innowacje „Matematyka praktyczna, inspirująca, czarująca – matematyka inaczej…”

2014/2015
- Kęs z sensem
- Magia czytania
- Magiczny świat papieru…
- Razem możemy więcej
- Równe szanse – równy start
 Ankiety 
Czy Święto Latawca było fajna imprezą?

Tak, super...
Fajne
Takie sobie
Raczej słabe
Nie fajneWyniki
Ankiety

Głosów: 169
Komentarzy: 297
 Menu 
· Strona główna
· Absolwenci
· Kontakt
· Ankiety
· Archiwum
· Bmi
· Downloads
· Dziennik użytkownika
· FAQ
· Forum
· Kalendarz
· mtsf
· Przetargi
· Recenzje
· Sekcje
· Szukaj
· Top
· Twoja opinia
· Twoje konto
· Web Links
· Wyślij Newsa
· Zawartość
 Szczęśliwy Numer 
na dzień:       ®

23.10.2018

Regulamin
 Kogo my tu mamy? 
Witaj!

anonimowy

Nick
Hasło
KodKod
Podaj Kod
Zarejestruj

Członkostwo:
Ostatni: john9
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 1446

Online [43]:
Gości: 43
Użytkowników: 0
Odwiedzin:
Dzisiaj: 7592
Wszystkich: 19745124
 Info od Admina 
  Gimpudliszki: Współpraca ze szkołą w Niemczech 
GimpudliszkiNasze kontakty ze szkołą w Eilenburgu (Saksonia) rozpoczęły się ponad dwa lata temu. Jako nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Ciołkowie i Gimnazjum w Pudliszkach nawiązałem we wrześniu 2002 r. współpracę z panią Gabriele Zschau, nauczycielką języka niemieckiego w Mittelschule-Ost w Eilenburgu.

Wspólnie podjęliśmy wówczas decyzję o umożliwieniu naszym uczniom wzajemnych kontaktów listownych, zarówno w ramach szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Nasz projekt spodobał się dyrektorom szkół oraz uczniom, którzy bardzo chętnie wzięli w nim udział. Dotyczy bowiem młodzieży w wieku 10-16 lat.

W roku szkolnym 2002/03 z możliwości prowadzenia korespondencji z rówieśnikami z Niemiec skorzystało łącznie 32 uczniów, w tym 8 uczniów naszego gimnazjum oraz 24 ze Szkoły Podstawowej w Ciołkowie. W roku szkolnym 2003/04 kontakt listowny dotyczył 24 uczniów (12 z gimnazjum, 12 ze szkoły podstawowej). Uczniowie z Ciołkowa, kontynuując naukę w naszym gimnazjum, mają możliwość dalszego aktywnego uczestniczenia w tych kontaktach. Część przyjaźni listownych wytrzymała próbę czasu i trwa do dziś, część urwała się, zostały nawiązane liczne nowe kontakty. W bieżącym roku szkolnym bierze w nich udział 18 uczniów gimnazjum oraz 38 ze Szkoły Podstawowej w Ciołkowie, co daje łącznie liczbę 56 uczniów korespondujących z niemieckimi rówieśnikami.

Korespondencja prowadzona jest przez większość uczniów systematycznie i dotyczy różnych sfer ich życia. I tak w pierwszych listach uczniowie przedstawiają się sobie nawzajem i dokonują wyboru, z kim chcą dalej korespondować, następnie opisują swoją rodzinę, klasę i szkołę, miejscowość, zainteresowania etc. Część tematów uzgadniamy wspólnie podczas lekcji języka niemieckiego lub w porozumieniu ze stroną niemiecką. Listy są wysyłane przez uczniów osobiście na adresy domowe kolegów i koleżanek z zagranicy, co umożliwia im dodatkowo zebranie doświadczeń w tym zakresie. Niektórzy uczniowie kontaktują się za pomocą poczty elektronicznej. Efektem tego stało się w wielu przypadkach nawiązanie przyjaźni między uczniami naszych szkół, czego dowodem jest bogata treść listów i ich częstotliwość, dołączone zdjęcia oraz różne upominki. Dzięki temu wzrosło wśród uczniów zainteresowanie językiem i krajem naszych zachodnich sąsiadów.

W pierwszym roku naszych kontaktów obie strony nakręciły i przesłały sobie nawzajem specjalne filmy video przedstawiające korespondujących uczniów, nauczycieli oraz szkoły. W naszym nagraniu wzięli udział wszyscy zainteresowani uczniowie. Wymieniliśmy się również adresami stron internetowych oraz e-mailowymi naszych szkół.

W sierpniu 2004r przebywałem, wraz z żoną i synem, z trzydniową wizytą w Eilenburgu na zaproszenie pani Zschau oraz dyrektora szkoły, pana Gerta Mühlpfordta. Miałem okazję przekazać im osobiście list pani dyrektor Bogumiły Szolc zawierający propozycję bliższej współpracy między naszymi szkołami. Poznaliśmy również z bliska zaprzyjaźnioną szkołę, biorąc udział w kilku lekcjach oraz uroczystym spotkaniu z uczniami i nauczycielami. Omówiony został plan dalszych działań obejmujący m.in. wymianę listów, wspólną wycieczkę do Drezna (maj 2005r.), współpracę nauczycieli.

W listopadzie 2004r. Gimnazjum w Pudliszkach otrzymało oficjalną propozycję współpracy, której szczegóły zostaną uzgodnione podczas spotkania dyrektorów obu szkół oraz nauczycieli języków obcych w Dreźnie. Pierwszym efektem zacieśnienia naszej współpracy jest umożliwienie wymiany listów także w języku angielskim, a tym samym zwiększenie liczby korespondujących uczniów i nauczycieli. Uczniowie obu szkół przygotowują projekty na temat Drezna, jego zabytków i historii, którymi wymienią się podczas majowego spotkania w tym pięknym mieście.

mgr Robert Dolata

Wysłano dnia 14-01-2005 o godz. 11:52:39 przez jastpa
 
 Pokrewne linki 
· Więcej o Gimpudliszki
· Napisane przez jastpa


Najczęściej czytany artykuł o Gimpudliszki:
Raport z wewnetrznego mierzenia jakości pracy szkoły.

 Oceny artykułu 
Wynik głosowania: 1
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


 Opcje 

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


Associated Topics

Gimpudliszki


"Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Web site powered by PHP-Nuke

JASTPA
2003

PUDLISZKI
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Tworzenie strony: 0.128 sekund

:: skyLineBlue phpbb2 style by Volize Web Solutions :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::