SZKOŁA PODSTAWOWA im. gen. Franciszka Dzierzykraja Morawskiego w PUDLISZKACH Dziennik Internetowy 
  Login or Zarejestruj się
•  Home  •  Dokumenty Szkoły  •  Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  • KONTAKT  • Przetargi  • Ochrona Danych Osobowych  •
 Godło Polski 
 Szkoła Partnerska 
FRIEDRICH - TSCHANTER - OBERSCHULE EILENBURG
Historia współpracy.
 Facebook 
 Innowacje 
2015/2016
- Innowacje „Matematyka praktyczna, inspirująca, czarująca – matematyka inaczej…”

2014/2015
- Kęs z sensem
- Magia czytania
- Magiczny świat papieru…
- Razem możemy więcej
- Równe szanse – równy start
 Ankiety 
Czy Święto Latawca było fajna imprezą?

Tak, super...
Fajne
Takie sobie
Raczej słabe
Nie fajneWyniki
Ankiety

Głosów: 135
Komentarzy: 261
 Menu 
· Strona główna
· Absolwenci
· Kontakt
· Ankiety
· Archiwum
· Bmi
· Downloads
· Dziennik użytkownika
· FAQ
· Forum
· Kalendarz
· mtsf
· Przetargi
· Recenzje
· Sekcje
· Szukaj
· Top
· Twoja opinia
· Twoje konto
· Web Links
· Wyślij Newsa
· Zawartość
 Szczęśliwy Numer 
na dzień:       ®

18.01.2018

Regulamin
 Kogo my tu mamy? 
Witaj!

anonimowy

Nick
Hasło
KodKod
Podaj Kod
Zarejestruj

Członkostwo:
Ostatni: yaoxuemei
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 1399

Online [57]:
Gości: 55
Użytkowników: 2
Odwiedzin:
Dzisiaj: 821
Wszystkich: 17155230
 Info od Admina 
  ZSPiG: Wizyta gości z Eilenburga 
ZSPiG W dniach 26-30 września 2016 roku w ZSPiG w Pudliszkach przebywała z wizytą grupa 16 uczniów i 3 nauczycieli ze szkoły partnerskiej z Eilenburga. Była to już ósma wymiana uczniów oraz czternaste spotkanie polsko-niemieckie w ciągu 14 lat dotychczasowej współpracy. Opiekunami grupy niemieckiej byli: Frank Götze, Maren Eberius i Susanne Schwarzer. Stronę polską reprezentowała grupa uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie wizyty i prace projektowe pod kierownictwem dyrektor Bogumiły Szolc.

Zobacz to na:Tegoroczna wymiana przebiegała pod hasłem „Od nasionka do delikatesów”. Uczestnicy projektu przygotowywali się wcześniej do jego realizacji, zbierając wiadomości dotyczące 4 warzyw (pomidorów, ziemniaków, groszku i kukurydzy), ich pochodzenia, historii, uprawy i przetwórstwa. Uprawiali je również samodzielnie w ogródku, dokumentując zasiew, wzrost i zbiór warzyw. Swoją wiedzę i doświadczenia wykorzystali podczas tygodnia projektowego, przygotowując m.in. mapy wędrówek warzyw, pomoce naukowe w 3 językach (polskim, angielskim i niemieckim) oraz prezentację multimedialną.
Oprócz wspólnych zajęć w szkole uczniowie zapoznali się z historią i działalnością przetwórni warzyw w Pudliszkach (film), zwiedzili całą miejscowość, odwiedzając m.in. starą cegielnię, poznali Krobię i część gminy podczas przejazdu bryczkami do Domachowa, gdzie w trakcie warsztatów kulinarnych i tanecznych mogli zapoznać się z kulturą biskupiańską oraz regionalnymi potrawami ugotowanymi z wykorzystaniem poznanych warzyw.
W ramach projektu nie zabrakło także przedsięwzięć o charakterze rekreacyjno-sportowym. Uczniowie spędzili niezapomniane godziny w parku linowym w Lesznie, a podczas całodniowej wycieczki do Wrocławia w historycznym centrum miasta, Afrykarium oraz Galerii Grunwaldzkiej.
Dużym wyróżnieniem dla wszystkich uczestników i opiekunów była wizyta Ralfa Schelera, burmistrza Eilenburga, który przebywał w tym czasie w naszej gminie na zaproszenie burmistrza Krobi, Sebastiana Czwojdy. Obaj burmistrzowie docenili dotychczasową, wieloletnią współpracę obu szkół, obiecując dalsze wsparcie finansowe i rozwijanie wzajemnych kontaktów, także na poziomie miasta i gminy.
Tegoroczna wymiana była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Gminy Krobia, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz rodziców.
Młodzież niemiecka w wieku 12-15 lat nocowała u polskich uczniów i ich rodzin, dzięki czemu mogła poznać z bliska ich życie codzienne. Wspólnie spędzone dni i wieczory, wspólne zajęcia w szkole oraz wyjazdy sprzyjały integracji uczniów z obu szkół, którzy komunikowali się w języku angielskim i niemieckim.
Efektem tej wymiany są nie tylko prace uczniów, zdobyta wiedza i umiejętności, ale także nowe przyjaźnie oraz ciekawe pomysły na dalszą współpracę. Już od listopada rusza kolejny projekt poświęcony energii zużywanej w gospodarstwach domowych w Polsce i Niemczech, a jego zwieńczeniem będzie wizyta uczniów z Pudliszek w Eilenburgu jesienią przyszłego roku.

Robert Dolata

Wysłano dnia 11-10-2016 o godz. 19:45:25 przez jastpa
 
 Pokrewne linki 
· Więcej o ZSPiG
· Napisane przez jastpa


Najczęściej czytany artykuł o ZSPiG:
Dzień bez papierosa

 Oceny artykułu 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


 Opcje 

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


Associated Topics

ZSPiG


"Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Web site powered by PHP-Nuke

JASTPA
2003

PUDLISZKI
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Tworzenie strony: 0.291 sekund

:: skyLineBlue phpbb2 style by Volize Web Solutions :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::