Skorzystaj z sesji ciążowej i noworodkowej

Fotograf ciążowy to osoba, z którą warto się zaprzyjaźnić w okresie ciąży. Dzięki fotografowi ciążowemu z okolic Poznania będziemy bowiem w stanie uzyskać nietuzinkowe pamiątki z bardzo ważnego okresu w naszym życiu.

Sesja ciążowa i noworodkowa

Poprzez sesję ciążową rozumiemy specjalną sesją fotograficzną w Poznaniu, której elementem centralnym jest matka z dzieckiem będącym w drodze. Analogicznie, sesja noworodkowa to sesja, w czasie której matka będzie już z nowonarodzonym dzieckiem. Z sesją noworodkową warto się pospieszyć, a z sesją ciążową warto z kolei trochę poczekać. Wszystko zależy tutaj od czasu, ponieważ chcemy uchwycić bardzo szybko przemijające momenty. – savethemoment.photo

Umów się odpowiednio wcześniej

Każdy fotograf noworodkowy z miasta Poznań jest obecnie mocno rozchwytywany, ponieważ jest to stosunkowo nowa specjalność, a dzieci rodzi się dużo. Dlatego z fotografem noworodkowym należy umówić się z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej jeszcze na początku ciąży. Zazwyczaj równocześnie umawiamy się na sesję przebiegającą jeszcze w czasie ciąży, jak i na sesję zaraz po rozwiązaniu ciąży.

Idealny czas na sesję

Fotografia ciążowa niema ściśle wyznaczonych ram, ale oczywiście w fotografii ciążowej chodzi przede wszystkim o to, żeby uwiecznić samą ciążę. Dlatego naturalnym rozwiązaniem jest poczekanie do momentu, kiedy ciąża jest bardzo widoczna i zbliża się jej rozwiązanie. Czasami mamy czekają nawet do dziewiątego miesiąca, ale przełom miesiąca ósmego i dziewiątego zazwyczaj dobrze jest traktować jako ostatni dzwonek.

Sesja z noworodkiem

W przypadku noworodków także warto jest zadbać o dobre wyczucie czasu. Fotograf noworodkowy, co do zasady, będzie zapraszał nas do siebie jak najwcześniej. U fotografa noworodkowego w Poznaniu panują odpowiednie warunki, by dobrze czuło się w nich dziecko mające nawet jedynie kilka dni. Czekanie dłużej sprawi, że będziemy mieli sesję malucha, a nie noworodka. – savethemoment.photo/tag/sesja-ciazowa

Uzyskanie zdjęć

Forma zdjęć z sesji jest w zasadzie dowolna. Najczęściej możemy poprosić o specjalne albumy lub książki ze zdjęciami. Są one zawsze specjalnie obrobione na etapie posprocessingu, co oznacza, że są wyjątkowo ładne i nawet jeśli jakieś ciążowe elementy nam przeszkadzają, nie muszą one być przeszkodą dla sesji fotograficznej. Zostaną one po prostu odpowiednio zatuszowane. Trzeba jedynie pamiętać, by z takimi działaniami nie przesadzać, ponieważ można uzyskać efekt bardzo daleki od rzeczywistości.

Dodaj komentarz