Spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak
Data: 14-12-2017 o godz. 20:56:58
Temat: Szkoła Podstawowa


7 grudnia uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z pisarką Joanną Wachowiak. Autorka jest doktorem nauk humanistycznych, wykłada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zadebiutowała w 2013 roku tytułem „Opowiastki dla małych uszu”. W roku 2014 „Kot kameleon” przyniósł jej nominację do literackiej nagrody IBBY Książka Roku.

FotorelacjaMotywem przewodnim spotkania była postać czarownicy oraz rola wyobraźni i fantazji. Autorka w ciekawy sposób opowiadała o bohaterach swoich książek, między innymi Baba Bladze i kocie Kameleonie. Spotkanie nie było jednostronnym monologiem, gdyż pisarka przez cały czas „zmuszała” dzieci do aktywności. Uczniowie bardzo chętnie i żywiołowo odpowiadali na pytania autorki i włączali się do zabaw przez nią proponowanych. Wcielili się m.in. w postać spostrzegawczego detektywa czy kosmity ladującego na naszej planecie.

Wizyta zakończyła się podziękowaniami oraz długą kolejką po autografy.

Spotkanie było możliwe dzięki Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń oraz Filii Bibliotecznej w Pudliszkach, za co bardzo dziękujemy.

Anna PrzybyłArtykuł jest z SZKOŁA PODSTAWOWA im. gen. Franciszka Dzierzykraja Morawskiego w PUDLISZKACH
https://gimpudliszki.pl

Adres tego artykułu to:
https://gimpudliszki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1753