Pozytywne przesłanie.
Data: 14-12-2017 o godz. 20:47:06
Temat: Szkoła Podstawowa


Uśmiech i pozytywne myślenie są bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. Czasach, w których tempo życia i negatywne informacje, którymi bombardowany jest współczesny człowiek, stają się elementem codzienności.

FotorelacjaPozytywne patrzenie na świat stało się przewodnim hasłem XIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 29 listopada w Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców w Pudliszkach. Najczęściej powtarzającymi się tematami recytowanych utworów były: miłość, przyjaźń, rodzina, szczęście. Wartości, bez których człowiekowi tak trudno funkcjonować. Nie przez przypadek tegoroczną myślą przewodnią były słowa z repertuaru zespołu Dżem „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam”. Młodzi recytatorzy występowali na tle zapalonych świeczek i nieregularnie poukładanych książek, które wprowadzały słuchaczy w niecodzienny klimat. Jury w składzie Hanna Dolata, Hanna Andrzejewska i Beata Kabała miało nie lada problem z przyznaniem nagród i wyróżnień, gdyż młodzi adepci sztuki żywego słowa zaprezentowali wysoki poziom.

W najmłodszej kategorii wiekowej (klasy I-III) I miejsce i tytuł Recytatora Roku 2017 otrzymała Zofia Niewmierzycka ze Szkoły Podstawowej w Krobi, II miejsce przypadło Pauli Faustyniak ze Szkoły Podstawowej w Gostkowie, a III miejsce Mikołajowi Bartzowi ze Szkoły Podstawowej w Krobi. Komisja przyznała 3 wyróżnienia: Wiktorii Sikorze (Szkoła Filialna w Ciołkowie), Oliwii Wenderskiej (Szkoła Podstawowa w Pudliszkach) oraz Matyldzie Worwie (Szkoła Filialna w Sułkowicach).

Wśród uczniów klas IV-VI zwycięstwo wywalczyła Michalina Kordus ze Szkoły Podstawowej w Starej Krobi, a kolejne miejsca przyznano Marcinowi Wojteckiemu oraz Elizie Perdon (oboje ze Szkoły Podstawowej w Pudliszkach). Wyróżniono Weronikę Przybył ze Szkoły Podstawowej w Krobi.

W najstarszej grupie wiekowej rywalizowali uczniowie klas 7 i gimnazjalnych. I miejsce otrzymała Sandra Balcerek ze Szkoły Podstawowej w Krobi, II Hanna Goździk ze Szkoły Podstawowej w Pudliszkach, a III Milena Mendyka ze Szkoły Podstawowej w Starej Krobi. Wyróżniono także Zofię Serwatkę ze szkoły w Pudliszkach.

Nagrody za szczególne wrażenia artystyczne otrzymały Paula Faustyniak oraz Sandra Balcerek.

W tym przedświątecznym czasie zatrzymajmy się na chwilę i uwierzmy w słowa, które były hasłem konkursu, a więc … żyjmy z całych sił i uśmiechajmy się do ludzi, bo nie jesteśmy sami.

Sylwia KosowiczArtykuł jest z SZKOŁA PODSTAWOWA im. gen. Franciszka Dzierzykraja Morawskiego w PUDLISZKACH
https://gimpudliszki.pl

Adres tego artykułu to:
https://gimpudliszki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1752