Projekt „Śniadanie daje moc”
Data: 28-11-2017 o godz. 21:15:41
Temat: Szkoła Podstawowa


W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III oraz przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Bajki

Fotorelacja Szkoła Pudliszki

Fotorelacja Szkoła CiołkowoW tym dniu sala gimnastyczna w szkole filialnej w Ciołkowie zmieniła się w wielką stołówkę zdrowego żywienia. Przedszkolacy wraz z uczniami klasy I-III przygotowały pyszne i kolorowe kanapki. Każde dziecko miało za zadanie przynieść do szkoły pieczywo, wędlinę, ser i ulubione warzywa. Na kanapkach przeważał pomidor, ogórek, papryka, jednak nie zabrakło gotowanych jajek i rzodkiewek. Dzieci z większym apetytem zjadały swoje kanapki.

Uwieńczeniem wspólnego śniadania było otrzymanie pełnego witamin jabłuszka.

Uczniów szkoły w Pudliszkach odwiedziła tego dnia dietetyk, pani Agnieszka Włodarczyk- Rolnik, która przekazała dzieciom wiele cennych  rad odnośnie zdrowego odżywiania. Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Obok części teoretycznej była też i część praktyczna. Z przyniesionych produktów dzieci wykonały zdrowe, pożywne kanapki. Na stołach pojawiły się też sałatki owocowo- warzywne, owocowe szaszłyki oraz świeżo wyciśnięte soki.

Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie się w akcję „Śniadanie daje moc”.

Anna Machowska

Anna KasprzakArtykuł jest z SZKOŁA PODSTAWOWA im. gen. Franciszka Dzierzykraja Morawskiego w PUDLISZKACH
https://gimpudliszki.pl

Adres tego artykułu to:
https://gimpudliszki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1744