Zostali czytelnikami biblioteki.
Data: 24-11-2017 o godz. 10:00:30
Temat: Szkoła Podstawowa


My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy...

Tymi słowami najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli w listopadzie przyrzeczenie książce i oficjalnie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej i Filii Bibliotecznej w Pudliszkach. Zanim jednak to nastąpiło odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

FotorelacjaPierwszoklasiści poznali także pomieszczenia bibliotek oraz zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawkę książek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozowju Czytelnictwa. 

Na pamiątkę tego wydarzenia pełnoprawni czytelnicy otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowane dyplomy, zakładki oraz gazetkę, w której znalazły się informacje na temat godzin otwarcia biblioteki, jej oferty oraz zalet czytania. I wreszcie przyszedł czas na najważniejszą rzecz - pierwsze samodzielne wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Pierwszoklasiści otrzymali też pierwsze zadanie – wykonanie ilustracji do wypożyczonej książki. Ich prace można oglądać na wystawce w bibliotece.

Miejmy nadzieję, że dla wszystkich uczniów rozpoczęta właśnie przygoda z biblioteką i książką będzie trwała latami.

Anna PrzybyłArtykuł jest z SZKOŁA PODSTAWOWA im. gen. Franciszka Dzierzykraja Morawskiego w PUDLISZKACH
https://gimpudliszki.pl

Adres tego artykułu to:
https://gimpudliszki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1742