Jak obniżyć koszty prowadzenia biznesu?

Każdy kto decyduje się na otwarcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musi liczyć się z wszystkimi kosztami, jakie się z tym wiążą. Oprócz podstawowych opłat, dochodzi jeszcze budowa bądź wynajem budynku pod działalność gospodarczą, w wielu sytuacjach potrzebna jest także dodatkowa powierzchnia magazynowa.

Jeżeli w tej kwestii szukamy oszczędności, możemy zdecydować się na budowę bądź wynajem hali magazynowej, a dokładniej hali namiotowej, która jest łatwa i dosyć tania w budowie oraz w utrzymaniu.

Zalety hal magazynowych

Hale namiotowe mają same zalety, właściwie trudno jest odnaleźć jakieś wady, po za krótszą wytrzymałością w stosunku do budynków murowanych, choć wytrzymałość na poziomie 20-30 lat to dość długi okres czasu.

Podstawową zaletą jest cena, ponieważ konstrukcje stalowe pokryte plandeką PCV zawsze są tańsze od tradycyjnych budynków, gdzie wymagane są pozwolenia, a sama budowa trwa dłużej i pochłania więcej środków finansowych firmy.

Krótki czas wznoszenia

Hale namiotowe, jak sama nazwa wskazuje są dużej wielkości namiotami o stabilnej konstrukcji stalowej oraz dachu jednospadowym, dwuspadowym bądź łukowym. W zależności od zapotrzebowania i wielkości hali magazynowej, możemy wybrać jedną ze wspomnianych opcji.

Najważniejszą zaletą przy budowie hal magazynowych na bazie konstrukcji stalowych, jest krótki czas wznoszenia. Taka hala może zostać postawiona w kilka dni. Pełna oferta hal znajduje się na stronie konplan.pl

Idąc dalej warto wspomnieć, że hale namiotowe są w pełni wykorzystywane, ich konstrukcja składa się tylko ze ścian i dachu, dlatego na środku takiej hali nie znajdują się żadne dodatkowe wzmocnienia, kolumny bądź słupy metalowe, dzięki czemu pracownicy firmy mają swobodny dostęp do całej hali, a jej powierzchnia jest w pełni wykorzystana.

Nie każdy magazyn można przenieść

Czy widzieliście kiedyś, aby budynki magazynowe były rozbierane i stawiane w nowych miejscach? Czy zdarzyło wam się zmienić miejsce siedziby firmy, a budynki produkcyjne pozostawić w innym końcu miasta?

W przypadku hal namiotowych nie ma problemu z ich przeniesieniem. Takie hale stawiane są na dowolnych utwardzanych powierzchniach, z możliwością przestawienia ich w każdej chwili. Rozbiórka i przeniesienie hali w inne miejsce nie zajmie dłużej niż kilka dni, a nowa lokalizacja może polepszyć naszą sytuację finansową w firmie.

Prowadzenie własnego biznesu nie należy do najprostszych zadań, mimo to stawiając na widoczne oszczędności i innowacyjne rozwiązania, możemy z powodzeniem stać się konkurencyjni i szybko osiągnąć sukces w biznesie.

Dodaj komentarz